start / Aktualności

WAKACYJNE WSPOMNIENIA INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ

Czy będąc dorosłym człowiekiem zastanawiasz się nad swoimi przyzwyczajeniami, poglądami, sposobem patrzenia na życie? Myślisz o tym dlaczego wychowujesz swoje dziecko w taki, a nie inny sposób? Zatrzymaj się dziś na chwilę i przyjrzyj się sobie.

Nasz światopogląd kształtuje się całe życie, dokładamy do niego kolejne doświadczenia, wyciągamy wnioski, weryfikujemy swoje dotychczasowe decyzje. Cały czas się uczymy i zmieniamy. Ale kiedy to się zaczęło i czy właściwie ma to jakieś znaczenie?

Otóż ma i nie bez powodu wspominamy o tym w momencie, w którym przez życie idziesz już ze swoim dzieckiem za rękę. Dzieci mają swoje upodobania, których czasami same nie rozumieją. Tak jest i już. Ale na część ich przyzwyczajeń i późniejszy światopogląd masz wpływ.

To Ty Drogi Rodzicu, pokazujesz swojemu dziecku pierwsze zajęcia na basenie, zabierasz go na wycieczkę i uczysz szacunku do natury. Od tego co pokażesz Jasiowi, gdzie pojedziesz i jaki obraz świata mu przedstawisz, zależy jakim człowiekiem będzie dorosły już Jan i jakie wartości będzie wyznawał w życiu.

Wakacje wbrew pozorom nie są odpoczynkiem od nauki. To właśnie wtedy dzieci odbywają najcenniejsze lekcje w życiu. Uczą się przez doświadczanie. Opowiemy o tym na przykładzie obozów piłkarskich FA Camps, które podobnie jak inne wypoczynki o charakterze sportowym, uczą wielu przydatnych umiejętności życiowych i wartości:

  • regularne uprawianie sportu – to właśnie na obozach sportowych dzieci uczą się, że aktywność fizyczna to zdrowie i nabierają nawyku regularnego uprawiania sportu,

  • szacunek do starszych – na obozie młody zawodnik musi zmierzyć się z panującymi regułami, ustalanymi przez kadrę, uczy się, że do wychowawcy należy zwracać się poprzez zwrot „Panie Trenerze” oraz że inna osoba dorosła może być równie dużym autorytetem co rodzice,

  • spędzanie czasu z dala od komputera – założeniem obozów FA Camps jest wypoczynek bez używania telefonów komórkowych i sprzętu elektronicznego, tak aby dzieci nauczyły się, że życie może toczyć się bez udziału świata internetu, a koledzy z boiska są wystarczającym elementem do świetnej zabawy,

  • życie wg zasad fair play – gra w piłkę nożną uczy, że zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę,

  • docenianie domu rodzinnego – nie raz to właśnie na obozie pierwszy raz pojawi się tęsknota za najlepszą pomidorową mamy i zabawami z tatą. Już w młodym wieku dzieci mają szansę docenić codzienność i czas spędzany z rodzicami, choć mogą sobie nawet nie do końca zdawać z tego sprawę.

Zalet wyjazdów z kolegami z boiska jest jeszcze bardzo wiele i moglibyśmy długo na ten temat debatować, prześcigając się w pomysłach.

Sprowadzając wszystko do jednego zdania, wspomnienia same w sobie są bezcenną wartością. To co Twoje dzieci będą wspominać za 40 lat siedząc przy ognisku, zależy teraz w dużej mierze od Ciebie Drogi Rodzicu.

To jak? Walizka już czeka, czy nadal się zastanawiasz?

Tu znajdziesz bogatą ofertę obozów i półkolonii piłkarskich -> https://facamps.pl/

Pamiętaj, że Football Academy Camps to odpowiedzialny organizator wypoczynków i poza niesamowitymi wspomnieniami zadba też o zdrowie i bezpieczeństwo Twojej pociechy. Każdy wypoczynek odbędzie się zgodnie z wytycznymi MZ, MEN oraz GIS, dotyczącymi przeciwdziałania zakażeniu wirusem COVID-19.

Każdy rodzic otrzyma maila informacyjnego przed obozem z dokładnym opisem wdrożonych procedur.

Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko odliczać dni do pierwszego obozu piłkarskiego. Kto nie może się doczekać spotkania z morzem i górami, tak jak my?

<< wstecz dalej >>

udostępnij