start / Aktualności

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED PIERWSZYM TRENINGIEM

Każda szkółka Goalkeepers Academy to przede wszystkim pozytywne emocje i duże dawki uśmiechu. Jak już wejdzie się w trybiki tej maszyny, to ciężko się z niej wydostać. Jednak zawsze należy wykonać ten pierwszy krok i przyjść na premierowy trening, który z reguły kojarzy się z dyskomfortem, ze względu na nieznajomość panujących zasad. Nam naturalnie zależy na tym, aby żadne utrapienia Was nie dosięgały, dlatego przedstawiamy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące pierwszego treningu! Jak już przeczytacie artykuł, od razu zabierzcie się za spakowanie plecaka!

Na początek trochę języka korzyści. Rozpoczęcie przygody z zajęciami sportowymi, w tym z piłką nożną, może przynieść same korzyści zarówno w sferze fizycznej, jak i zdrowotnej, mentalnej, duchowej, intelektualnej czy nawet przyszłej zawodowej. Warto więc, by Twoje dziecko zaangażowało się w sport już od najmłodszych lat. Aktywność fizyczna podejmowana przez dzieci poprawia rozwój funkcji mózgu, koordynacji fizycznej, umiejętności motorycznych oraz kształtuje odpowiednią postawę i równowagę. Pomaga również dzieciom w budowaniu zaufania, umiejętności społecznych, kontroli emocjonalnej i wyobraźni, przy jednoczesnym zmniejszeniu stresu i poprawie snu.

W tym miejscu odsyłamy do artykuły pt. "Dlaczego Wasze dzieci powinny uprawiać sport?" -> https://gkacademy.pl/o-nas/aktualnosci/aktualnosci/dlaczego-dzieci-powinny-uprawic-sport-wiosenne-nabory-do-goalkeepers-academy/

Poznaliście już wszystkie zalety sportu, zdecydowaliście się zapisać do szkółki i przygotowujecie się na pierwsze zajęcia. Pierwszy trening to zawsze duże przeżycie emocjonalne dla dzieci, jak i rodziców. To jeden z pierwszych egzaminów, jakie musi przejść każdy młody człowiek. Próba odnalezienia się w nowym otoczeniu, dostosowania do panujących zasad czy wreszcie nawiązania kontaktu z TRENEREM – osobą, która od tego momentu będzie miała duży wpływ na rozwój i wychowanie Państwa pociech – stanowią tylko niewielki zakres informacji zwrotnych, jakie otrzymacie po pierwszych zajęciach.

Aby zapewnić dziecku możliwie największy komfort uczestnictwa w treningu, proszę pamiętać o kilku zasadach, które cechują postawę wzorowego rodzica:

Każda z powyższych zasad jest równie ważna i największą siłę osiąga przy realizacji wszystkich naraz. Jeśli te wskazówki są niewystarczające, zachęcamy do odwiedzenia zakładki FAQ (https://bit.ly/2BbPRwh). Znajdziecie tam odpowiedzi na więcej najczęściej zadawanych pytań przez rodziców dzieci trenujących w naszych szkółkach w całej Polsce.

Jeśli macie wątpliwości, bądź dodatkowe pytania sugerujemy kontakt z managerem danego ośrodka Goalkeepers Academy. Z całą pewnością otrzymacie wyczerpujące odpowiedzi. Do zobaczenia na pierwszym treningu!

#GKAcademy

<< wstecz dalej >>

udostępnij