start / Aktualności

Goalkeepers Academy MENTAL - ,,MENTALNOŚĆ ZWYCIĘZCY"

,,Często w grupach młodzieżowych słyszę, że piątkowy trening przed sobotnią grą, musi mieć mniejszą intensywność, bo jest mecz. Co to za myślenie? Ja muszę nauczyć dziecko jak najwięcej w piątek, żeby w sobotę mogło to pokazać. Bez względu na wynik sobotniego meczu".

Nauczmy się uczyć, ale też uczmy młodych ludzi MENTALNOŚCI ZWYCIĘZCÓW, bo w innym przypadku wychowamy mentalne miernoty, które znajdą tysiące powodów, żeby usprawiedliwić brak sukcesu..."

Do pewnego poziomu mało kogo interesuje oddanie, poświęcenie i stu procentowe zaangażowanie. Wszyscy chcieliby zaczynać od treningów i gry w idealnych warunkach, na idealnie przygotowanej murawie w idealnym sprzęcie, przy idealnych trenerach i najlepiej jeszcze bez możliwości popełniania błędów i wystawiania się na ewentualną krytykę...

Większość twierdzi, że :

,,Jak pójdę wyżej to będę starał się bardziej a na razie nie będę się przemęczał." - Błąd! Nie będziesz starał się bardziej! Jeśli nie jesteś w stanie zmobilizować się do ciężkiej pracy w aktualnych warunkach nie zrobisz tego również przy innych okolicznościach!

,,Jak zapłacą mi poważne wynagrodzenie to będę starał się bardziej niż teraz." - Błąd! Nie będziesz starał się bardziej tyko wtedy jeśli zapłacą Ci wyższą pensję za wykonywaną przez Ciebie pracę! Jeśli nie jesteś w stanie wykonań powierzonych Ci zadań i dodać do nich coś od siebie teraz, to 5,10, 30, 50 czy 100 tys. nic tu nie zmieni!

Brutalna prawda jest jednak taka, że jeśli na aktualnym poziomie, w aktualnych warunkach i przy aktualnych okolicznościach nie będziesz w stanie dawać z siebie 110%, jeśli nie będziesz w stanie rzucać się i robić wślizgów na murawie na którą ,,normalny człowiek" nawet by nie wszedł, wkładać głowy tam gdzie inni nie włożyliby nawet nogi i pracować jak największy profesjonalista za stawkę za którą ,,zwykli ludzie" nie wstaliby nawet z krzesła, poświęcając przy tym swój wolny czas to możesz być pewny, że nigdy nie dojdziesz do poziomu gdzie pracuje się w ,,warunkach idealnych".

PS. Nawet jeśli dotrzesz już do swoich ,,idealnych warunków" poprzez ciężką i mozolną pracę to szybko zrozumiesz, że nigdy nie będą one idealne i, że mimo iż dzięki Twojemu poświęceniu i zaangażowaniu zmieni się otaczająca Cię rzeczywistość, powiększy się Twój status materialny i ogólna jakość życia to i tak dalej będziesz musiał dawać z siebie 110%, rzucać się i robić wślizgi na murawie na którą ,,normalny człowiek" nawet by nie wszedł, dalej będziesz musiał wkładać głowę tam gdzie inni nie włożyliby nawet nogi, pracować jak największy profesjonalista robiąc przy tym rzeczy za które być może nigdy nie usłyszysz słowa ,,dziękuję" nie mówiąc już o zapłacie, dalej będziesz musiał poświęcać swój wolny czas na naukę nowych rzeczy i nabywanie nowych umiejętności nie po to, że ktoś ma Ci za to zapłacić a dlatego, że masz w sobie MENTALNOŚĆ ZWYCIĘZCY i do końca życia chcesz się rozwijać i stawać się lepszym w dziedzinie którą wybrałeś. Tak po prostu...

Ludzie wybitni robią rzeczy które są potrzebne do osiągnięcia obranego przez nich celu bez względu na okoliczności podczas gdy ludzie przeciętni robią tylko to co muszą zrobić aby przetrwać ograniczając się przy tym do absolutnego minimum...

#GKAcademy

<< wstecz dalej >>

udostępnij