start / Aktualności

JEŚLI W COŚ WIERZYSZ, POWIEDZ TO!

Z jakiegoś powodu zawsze miałem tę wewnętrzną wiarę, że pewnego dnia wygram Premier League. Zawsze miałem to w głowie, ale nie mówiłem o tym. Wiedzieli to tylko moi najbliżsi.

Zdałem sobie z tego sprawę, kiedy przygotowywałem się do wygłoszenia przemowy w mojej starej szkole. To było w 2012 lub 2013 roku. Pisałem jej treść wspólnie z moim psychologiem. Wymieniłem rzeczy, które chciałem powiedzieć i wiadomości, które chciałem przekazać. Skończyliśmy. Brzmiało całkiem dobrze. Pokazałem to czy nawet wygłosiłem przed moim tatą. On powiedział: 'to jest naprawdę dobre, ale wydaje mi się, że czegoś ci brakuje'. Dopytałem: 'co masz na myśli?' Wyjaśnił: 'twierdzisz, że wierzysz, że wygrasz Premier League. Ale czy kiedykolwiek ośmieliłeś się to powiedzieć publicznie? Postawić sprawę jasno i powiedzieć, że tego dokonasz?' Wzruszyłem ramionami i przyznałem, że nie. Odpowiedział: 'to doskonała okazja. Pójdź do byłej szkoły i, jeśli w to wierzysz, powiedz to'

Wygłosiłem zatem całą przemowę i zakończyłem ją zdjęciem zrobionym, kiedy byłem młodszy, z trofeum za zdobycie Premier League. Powiedziałem: 'do czasu kiedy wrócę tu następnym razem, wygram to'. Tak się stało.

Kasper Schmeichel<< wstecz dalej >>

udostępnij