start / Aktualności

Szlachetna Paczka z Football Academy Warszawa

Szanowni Rodzice,

wraz ze zbliżającym się okresem Świąt Bożego Narodzenia jako Społeczność Football Academy Warszawa po raz kolejny postanowiliśmy zaangażować się w ogólnopolski projekt "Szlachetna Paczka".

Poniżej przedstawiamy charakterystykę rodziny wybranej przez Zespół Football Academy Warszawa:

Pani Marta (33 lata) wraz z mężem Michałem (42 lata) wychowują dwójkę dzieci: Karola (7 lat) i Łukasza (11 lat). Sytuacja rodziny nigdy nie była łatwa ze względu na niepełnosprawność intelektualną dzieci oraz występujące u nich silne ataki astmy. Mimo to cała czwórka dość dobrze radziła sobie z codziennymi przeciwnościami, wiodąc skromne życie. Pani Marta na co dzień zajmuje się dziećmi oraz domem, a w weekendy uczęszcza na zajęcia w liceum dla dorosłych. Ze względu na liczne obowiązki, nie jest w stanie podjąć pracy na etat. Jedyną osobą utrzymującą rodzinę jest Pan Michał, który pracuje jako ochroniarz. Sytuacja pogorszyła się w sierpniu br., kiedy to Pan Michał  zaczął otrzymywać coraz mniej zleceń w pracy, a niższe zarobki uniemożliwiły pokrycie miesięcznych wydatków. Rodzina zaciągnęła więc kredyt, aby zdobyć środki na podstawowe potrzeby oraz opłaty. Niedawno sprawa skomplikowała się jeszcze bardziej, ponieważ Pan Michał doznał poważnego urazu nogi i obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.  Czeka go również długa rehabilitacja. Po opłaceniu rachunków, raty kredytu i zakupie leków, dochód rodziny wynosi 1361 zł, co w przeliczeniu na jednego członka rodziny daje 340 zł.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

1. Odzież
Obecna odzież dziecięca jest wybrakowana oraz w złym stanie. Rodziny nie stać na zakup m.in. zimowych kurtek dla dzieci, spodni, dresów, bluz, itp.
2. Materiały szkolne
Dzieci potrzebują podstawowych materiałów szkolnych, niezbędnych do dalszej nauki oraz rozwijania swoich umiejętności.
3. Żywność
Zapas żywności ułatwi życie rodziny, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będą mogli przeznaczyć np. na leki czy zaległości w rachunkach.

Ponadto rodzina potrzebuje: pościeli, środków czystości, upominków do rozwoju własnych pasji, zmywarki.

Szczegółowy opis wraz z wytycznymi dotyczącymi niezbędnych produktów, znajdą Państwo TUTAJ.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wspomożenie finansowe (symboliczne 5 zł) lub rzeczowe. Z przekazanych przez Państwa środków pieniężnych moglibyśmy sfinansować najważniejsze potrzeby rodziny. Od 27 listopada rozpoczniemy zbiórkę w naszych oddziałach. O wizytach będziemy informować drogą SMS. 

Jeżeli zechcieliby Państwo uzyskać dodatkowe informacje nt. Szlachetnej Paczki lub ewentualnej współpracy prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny (732 926 911) z Football Academy Warszawa.

Wierzymy, że Państwa pomoc umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w radość i uśmiech rodziny.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Zespół Football Academy Warszawa

<< wstecz dalej >>

udostępnij