start / Aktualności

Szkółka Bramkarska -GOALKEEPER ACADEMY GŁOGÓW - Zapisy czas start ☺!

Nabór do Szkółki Bramkarskiej -GOALKEEPER ACADEMY GŁOGÓW - Zapisy czas start ☺

OTWARCIE SZKÓŁKI BRAMKARSKIEJ 03.08.2017r.

 

Goalkeepers Academy to sieć szkółek bramkarskich dla zawodników w przedziałach wiekowych od 4 do 12 oraz od 13 do 18 lat.

Sieć szkółek bramkarskich Goalkeepers Academy jest prowadzona w ścisłej współpracy z Football Academy - innowacyjną siecią ponad 150 szkółek piłkarskich dla dzieci i młodzieży, działającą na terenie Polski i Wielkiej Brytanii.

Projekt Goalkeepers Academy został oparty na sprawdzonych metodach organizacyjnych i szkoleniowych wywodzących się z Football Academy.

Goalkeepers Academy bazuje na ujednoliconym, unikalnym systemie szkolenia, który został opracowany przez dział sportu pod przewodnictwem trenera koordynatora projektu, Adama Kanii - uznanego specjalisty w dziedzinie bramkarstwa.

Poza zaszczepieniem miłości do sportu i piłki nożnej oraz podnoszeniem umiejętności bramkarskich, celem treningów w Goalkeepers Academy jest właściwe kształtowanie estetyki ruchu dzieci, a także rozwijanie ich sprawności fizycznej.

Oficjalny start projektu nastąpił 1 maja 2014 roku w Opolu, Krakowie, Warszawie i Szczecinie.

SYSTEM SZKOLENIA GK

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA SYSTEMU SZKOLENIA

Nadrzędnym celem w szkoleniu Goalkeepers Academy jest zaszczepienie młodemu zawodnikowi miłości do sportu i piłki nożnej, a sztuki bramkarskiej w szczególności. 

W formule L.I.S.T. wyróżniliśmy kluczowe elementy procesu szkolenia - liderowanie, inteligencję, szybkość i technikę.

Ta ostatnia jest podstawą każdej fazy nauczania i szkolenia. W każdym okresie kładziemy na nią największy nacisk. Nauczanie techniki nie polega jednak na instruowaniu ćwiczeniami ? istotą jest by stymulować rozwiązaniami tych ćwiczeń oraz gier treningowych. W ten sposób bramkarze uczą się ?kiedy? i ?gdzie? należy tę technikę zastosować, aby skutecznie rozwiązać daną sytuację na boisku. Stosujemy unikalne rozwiązania i pomysły oparte na kilkunastu latach doświadczeń własnych oraz obserwacji i współpracy z najlepszymi klubami i ośrodkami piłkarskimi na świecie.

Integralnym elementem systemu szkolenia jest trener bramkarzy. To on umie obserwować trening i umiejętnie analizować grę, a w ich wyniku formułować właściwe środki treningowe do doskonalenia umiejętności podopiecznych. Bramkarz winien otrzymywać od trenera pytania
i wskazówki naprowadzające do samodzielnego rozwiązywania problemów i błędów oraz poszukiwania właściwych rozwiązań w sytuacjach meczowych. Tym sposobem segment edukacji bramkarza tworzy nieustannie pracujący obwód: ćwiczenie i trening - zdobywanie doświadczenia - refleksje i przemyślenia - zdobywanie informacji - ćwiczenie i trening...
 
Łańcuch jednostki treningowej rozpięty jest pomiędzy określeniem celu
i meczem. Nie ma wytycznych dotyczących czasu trwania jednej sesji treningowej. Kolejne ogniwa łańcucha w drodze do gry to:

# rozgrzewka integralna z celem treningu
# przygotowanie metodą 4x4
# wdrożenie w sytuacje meczowe zarówno te wymagające reakcji jak i antycypacji
# sytuacje meczowe

Zwracamy uwagę na najmniejsze nawet detale. Dla przykładu - nie istnieje w dorosłym futbolu system gry 4-3-3? Istnieje 1-4-3-3? Bramkarz nie wyrzuca piłki do obrońcy - bramkarz otwiera grę z zamiarem budowania akcji bramkowej. Podstawowym narzędziem treningowym jest piłka, dlatego wszystkie zadania są wykonywane z piłką. Podobnie w strukturze treningu. Dbamy o prawidłowość każdego ruchu i komunikowanie dotyczące każdej sytuacji treningowej i meczowej. Bramkarze biorą udział również w treningach formacyjnych z zawodnikami z pola oraz grach taktycznych, małych grach - również pełniąc rolę gracza z pola. Integralną częścią szkolenia są treningi funkcjonalne i mentalne. Aby uzyskać możliwie największą poprawną powtarzalność grupa treningowa nie powinna przekroczyć czterech bramkarzy - tę liczbę ze względu na strukturę wysiłku przyjmujemy
za optymalną.
 

Program szkoleniowy nie jest jednorazowo zamkniętym dokumentem. Ma ciągle ewoluować, być poddawany stałemu monitoringowi, a na podstawie analiz i obserwacji oraz testów systematycznie uzupełniany, poprawiany i udoskonalany. 

 

 

MISJA GK ACADEMY

 

Goalkeepers  Academy to sieć elitarnych szkółek bramkarskich dedykowanych zawodnikom w wieku 4-12 i 13-18 lat. Nasza inicjatywa powstała z myślą o podnoszeniu poziomu sportowego oraz organizacyjnego dziecięcego bramkarstwa w Polsce i Europie. Bazujemy na unikalnych metodach treningowych oraz sprawdzonych rozwiązaniach organizacyjnych, administracyjnych oraz marketingowych wywodzących się z Football Academy.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Dzieci: Bramkarstwo to nasza pasja. Dlatego zarażamy nią dzieci już od najmłodszych lat. Stawiamy na ich zdrowy rozwój, aktywną rekreację oraz wychowanie w duchu zasad fair play na boisku i poza nim. Uczymy sztuki bramkarskiej każdego, bez względu na umiejętności. Nie poddajemy naszych podopiecznych presji wyników lecz nie zwalniamy z obowiązku czynienia postępów. Z nami dzieci po prostu 
dobrze się bawią!

Trening: Z naszymi podopiecznymi dzielimy się pasją piłkarską, zachęcamy do treningu bramkarskiego i w odpowiedni sposób wykorzystujemy potencjał każdego z nich. Proponujemy treningi  poprzez zabawę oraz edukację przez sport. Do trenowania dzieci podchodzimy z wielkim zaangażowaniem, ponieważ ich  zadowolenie jest dla nas najważniejsze. Nasze plany szkoleniowe zostały opracowane przez zawodową kadrę trenerską na czele której stoją uznani w Polsce i Europie specjaliści w osobach Marka Dragosza oraz Adama Kanii.

Wyposażenie: By właściwie kształtować estetykę ruchu dzieci, rozwijać ich sprawność fizyczną i podnosić umiejętności bramkarskie, sprzęt sportowy dostosowujemy do wieku oraz możliwości naszych zawodników. Korzystamy z produktów renomowanych firm, wybieramy najlepsze, najbardziej ergonomiczne boiska i hale. Dla nas jakość, bezpieczeństwo i komfort podczas treningów to najważniejsze 

 

Z poważaniem GK Academy Głogów .
tel. 724594481 ,533364999
Zadzwoń do nas już dziś !

 

<< wstecz dalej >>

udostępnij