start / Aktualności

Jaki będzie następny krok?

Mierząc parametry motoryczne, przeszliśmy od piłkarza do piłkarza-atlety. Wszyscy zawodnicy, którzy nie byli w stanie osiągnąć wymaganych wielkości liczbowych, zostali "wykopani" z gry. Cechy motoryczne sprawiły, że zmniejszyły się dostępna przestrzeń i czas na podejmowanie decyzji.

Zobaczyliśmy, że poprawiło się wszystko od stóp do głowy. Być może następny krok stanowi zobaczenie tego, co dzieje się w mózgu. Następnym krokiem mogą okazać się jakość odbieranych informacji oraz szybkość i elastyczność w podejmowaniu decyzji. Jako następny krok widzę technologię wykorzystywaną do trenowania naszego mózgu. Możemy to zobaczyć w treningu trójwymiarowym, w którym zakłada się na głowę kask i widzi grę z własnej perspektywy. Ćwiczy się w ten sposób mózg w podejmowaniu szybkich decyzji, przewidywaniu tego, co się wydarzy.

Czynnik pola widzenia wraz z jakością informacji, jaką uzyskuje się przed otrzymaniem piłki, z pewnością będą stanowić decydującą ewolucję. Nowoczesny trener musi być bardzo otwarty na wszelkie rodzaje oddziaływań, które mogą uczynić go lepszym. Zawsze należy starać się podążać do przodu.

https://trainingground.guru/articles/arsene-wenger-training-the-brain-is-footballs-next-frontier

<< wstecz dalej >>

udostępnij